Gamtos stichijos nuostoliai: nuplėšti stogai, užpilti pirmieji aukštai, krušos suvarpyti ir medžių prispausti automobiliai

08.08.2023

Naujausi pranešimai

  • 29.04.2024
    Dviračiai – jau keliuose: sporto legenda pataria, ką svarbu žinoti visiems eismo dalyviams
    Daugiau
  • 25.04.2024
    Silvester Belt komanda į Malmę išsiveža 3,6 mln. eurų vertės draudimo apsaugą
    Daugiau
  • 24.04.2024
    Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės
    Daugiau
Daugiau naujienų

Tokio stipraus gamtos stichijų šėlsmo Lietuvoje nebūta jau kelerius metus. Nuo šeštadienio Lietuvą alinančios audros, stichinės liūtys ir žaibai šalies gyventojams atnešė šimtatūkstantinius nuostolius – didžiausia žala padaryta gyvenamiesiems namams, transporto priemonėms, ūkiniams pastatams bei kieme laikomam žmonių turtui. Draudimo bendrovė „Gjensidige“ šiuo metu yra rezervavusi 200 tūkst. eurų gamtos stichijos padarytai žalai atlyginti. Akivaizdu, kad dar ne visi nukentėję žmonės pranešė apie įvykius, todėl išmokų skaičius dar augs.

„Esame užregistravę arti 170 pranešimų apie nuostolius fizinių asmenų ir įmonių turtui bei automobiliams. Svarbu, kad žmonės žinotų, jog žalą galima registruoti ne tik paskambinus telefonu, bet ir internetu ar savitarnoje klientams patogiu laiku. Suprasdami situaciją, didelę nuostolių dalį planuojame atlyginti po pirmojo pokalbio su klientu – be sugadinto turto apžiūros, kad žmonės kuo greičiau galėtų eliminuoti audros padarytą žalą. Nukentėjusieji kreipiasi iš visos Lietuvos, tačiau daugiausia pranešimų sulaukiame iš Vilniaus, Širvintų, Panevėžio, Joniškio, Pakruojo rajonų bei Klaipėdos miesto“, – pasakoja draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

„Gjensidige“ duomenimis, šį sykį labiausiai pasidarbavo liūties vanduo, kruša ir vėjas. Žmonės kreipiasi dėl nuplėštos stogo dangos nuo namų bei ūkinės paskirties pastatų, kiemo statinių. Apgadinti namų fasadai bei jų apdailos detalės, taip pat užpilti pirmieji namų gyvenamųjų bei ūkinės paskirties pastatų aukštai. „Nukentėjo po medžiais palikti automobiliai, apsemti automobiliai kiemuose ir gatvėse, kruša apgadino ne tik automobilių, bet ir pastatų stogus. Žaibo iškrovos metus sugadinti automatiniai vartai, elektros prietaisai, kompiuteriai, namų signalizacija“, – kalba V. Katilienė.

Draudimo bendrovės atstovė atkreipia dėmesį, kad išankstinis pasirengimas ir paprastos priemonės gali tapti svarbiu ginklu, gelbėjant turtą bei išliekant saugiems. „Ne tik išgirdus meteorologų prognozes, bet ir kol danguje kaupiasi debesys dar yra laiko pasirūpinti būsto bei kieme esančių daiktų saugumu. Iš lauko daiktus sunešti vidun, uždengti, pritvirtinti ar sandariai uždaryti reiktų viską, kas įmanoma. O svarbiausia, žmonės turėtų pasirūpinti jų pačių ir artimųjų saugumu. Nesislėpkite po medžiais, nebūkite lauke, grįžkite namo, sandariai uždarykite langus bei balkonų duris, pasirūpinkite, kad elektros prietaisai būtų išjungti“, – pataria draudikė.

Kaip elgtis nukentėjus nuo stichijos:

1. Jei jūsų turtas nukentėjo nuo stichijos, pasirūpinkite, kad žala nedidėtų. Praneškite apie įvykį draudimo bendrovei ir, esant būtinybei, pradėkite atkūrimo darbus.

2. Apie įvykį praneškite internetu www.gjensidige.lt puslapyje arba savitarnos portale, pridėkite sugadinto turto nuotraukas.

3. Jei neturite galimybės iškart pranešti apie įvykį draudimo bendrovei, nesijaudinkite. Užfiksuokite nuostolius nuotraukose. Pradėkite atkūrimo darbus ir susisiekite su draudikais, kai tik galėsite. Išsaugokite įsigytų medžiagų ar paslaugų čekius bei sąskaitas.

4. Suniokotas vietas apdenkite, pritvirtinkite. Taip apsaugosite jas nuo tolesnių gamtos stichijų.

Kaip apsisaugoti artėjant audrai:

1. Uždarykite visas duris, langus, vartus, pritvirtinkite langines.

2. Užšaukite kaminų sklendes, užverkite patalpų ventiliacines angas.

3. Priveržkite atsilaisvinusias vėjalentes, apskardinimus, stogo dangos lakštus.

4. Nepalikite nepritvirtintų daiktų kiemuose, terasose, pvz., batutų, lauko baldų, grilio įrangos, išmaniosios kiemo technikos ir pan.

5. Nepalikite nepritvirtintų daiktų daugiabučių balkonuose.

6. Nestatykite automobilių po dideliais medžiais. Rinkitės stovėjimo vietą atokiau nuo jų – visomis kryptimis ne mažesniu kaip medžio aukščio atstumu. Audros metu ir iškart po jos venkite kelionių miškingais keliais

7. Nepalikite automobilių vietose, kurios liūties metu gali patvinti.