Lietuvos gyventojai, susiruošę atostogų, šią vasarą užsienyje patyrė daugiau, tačiau smulkesnių nelaimių ir sveikatos sutrikimų. Draudikų duomenimis, draudžiamųjų įvykių skaičius per tris vasaros mėnesius, lyginant su pernai tuo pačiu laikotarpiu, išaugo 15 proc.
„Šią vasarą į užsienį keliaudami mūsų klientai dažniau nei pernai patyrė sveikatos sutrikimus, tačiau fiksavome mažiau sudėtingų ligų ir negalavimų. Didžioji dalis keliautojų naudojosi gydytojo konsultacija ir užsienio vaistinėse įsigijo medikamentų. Kiti vyko į gydymo įstaigą, kur konsultavosi su specialistais ir atliko tyrimus. Galime pasidžiaugti, kad Lietuvos žmonės, išvykę svetur, šią vasarą mažiau nei pernai patyrė sunkių sveikatos sutrikimų, sudėtingų operacijų, šiemet mažesniam skaičiui keliautojų prireikė ilgo gydymo stacionare ar transportavimo su medikų brigadomis“, – kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Kelionių ir asmens žalų skyriaus vyresnysis ekspertas Vytautas Endrijaitis.
„Gjensidige“ duomenimis, šią vasarą, lyginant su praėjusių metų šilčiausiu metų laiku, pagalbos prašymų sumažėjo Kroatijoje, Italijoje ir Indonezijoje. Daugiau nei pernai vasarą Lietuvos keliautojams pagelbėti reikėjo Vokietijoje, Lenkijoje, Kanadoje ir Baltarusijoje.
„Gjensidige“ statistika rodo, kad šią vasarą išaugo klientų, vykstančių nardyti, užsiimti sklandymu, jėgos aitvarų sportu užsienyje skaičius, o mažėjo tų, kurie vyko svetur dirbti fizinio darbo.
„Ši vasara parodė didėjantį Lietuvos keliautojų sąmoningumą – žmonės, priklausomai nuo kelionės pobūdžio, renkasi platesnę draudimo apsaugą. Taip pat pastebėjome, kad šiemet Lietuvos keliautojai vasaros atostogas planavo iš anksto – jau nuo balandžio mėnesio pirko keliones į užsienį ir kartu įsigijo kelionių draudimą. 12 proc. šiais metais išaugo neįvykusios kelionės draudimo apimtys. Tai rodo, kad žmonės planuoja ir atsakingai iš anksto įvertina visas grėsmes bei stengiasi nuo jų apsisaugoti“, – kalbėjo asmens ir kelionių žalų ekspertas.
Pasak V. Endrijaičio, vidutinė atlygintos žalos suma labiausiai šią vasarą, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo Bulgarijoje ir šiemet sudarė 449 eurus. Vidutinė išmoka pastaraisiais mėnesiais taip pat padidėjo Turkijoje ir Egipte.
Draudimo žalų eksperto teigimu, 9 iš 10 draudžiamųjų įvykių vasaros laikotarpiu užfiksuoti užsienio kelionėse yra medicininiai. „Kaip pernai, taip ir šią vasarą, daugiausiai žmonių išvykę svetur sirgo gastroenteritu. Antrojoje vietoje pagal dažnumą šiemet šiltuoju metų laiku užfiksuota praėjusiais metais rečiau pasitaikiusi otito – ausies uždegimo – diagnozė. Taip pat šią vasarą užsienyje išaugo ūmaus bronchito, faringito ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijų skaičius. Šiais metais žmonės mažiau nei pernai sirgo tonzilitu ir konjunktyvitu – akių uždegimu, taip pat rečiau kreipėsi į medikus dėl danties skausmo“, – pasakojo V. Endrijaitis.
Šią vasarą „Gjensidige“ ekspertams teko organizuoti ir kelias sudėtingas pagalbos operacijas. Specialių medicininių lėktuvų prireikė pargabenant į Lietuvą klientus iš Indonezijos ir Turkijos. Didžiausios sumos – 100 tūkst. eurų – gydymui ir pagalbai prireikė sutrikus kliento sveikatai Jungtinėse Amerikos Valstijose.