Privalomasis draudimas žiemai

06.12.2024

Naujausi pranešimai

  • 09.12.2024
    Prieššventinis laikotarpis – išbandymas emocinei sveikatai: kaip ja pasirūpinti
    Daugiau
  • 06.12.2024
    Kelionės draudimas kalėdiniam pabėgimui
    Daugiau
  • 06.12.2024
    Privalomasis draudimas žiemai
    Daugiau
Daugiau naujienų

Kodėl svarbu pasirūpinti privalomuoju draudimu prieš prasidedant žiemos sezonui?

Žiemos sezonas atneša ne tik sniego, bet ir didesnių iššūkių kelyje: sudėtingos oro sąlygos, slidūs keliai, prastas matomumas ir staigūs temperatūros pokyčiai padidina eismo įvykių riziką. Tokiose situacijose privalomasis draudimas tampa ne tik teisine pareiga, bet ir finansiniu ramsčiu vairuotojams bei kitiems eismo dalyviams. Nelaimės atveju, šis draudimas gali apsaugoti nuo didelių finansinių nuostolių abi šalis eismo įvykio atveju – pasidomėkime. 

Privalomojo draudimo būtinybė žiemą

Žiema yra laikotarpis, kai vairavimo sąlygos tampa sudėtingesnės dėl sniego, ledo ir ar kitokių nepalankių oro sąlygų. Tokie veiksniai kelia didesnę eismo įvykių tikimybę, o tai reiškia, kad privalomasis draudimas tampa ypač aktualus. Šiuo draudimu privalo būti apdraustos visos Lietuvoje registruotos transporto priemonės – eismo įvykio atveju, draudimas atlygins dėl jūsų kaltės padarytus nuostolius nukentėjusiai šaliai. 

Svarbu nepamiršti, kad žiemos metu didėja eismo įvykių rizika – net mažiausia klaida gali sukelti nemenkų nuostolių. Pavyzdžiui, keliui netikėtai pasidengus plikledžiu ar suprastėjus matomumui, padidėja netyčinių susidūrimų rizika. Be to, kai kurie vairuotojai žiemą vairuoja rečiau, tad kartais pamiršta laiku pasirūpinti draudimu. Kaip bebūtų, privalomasis draudimas yra būtinas visais atvejais, nepriklausomai nuo metų laiko ar vairavimo dažnio. Laiku pasirūpinus draudimu, būsite pasirengę spręsti žiemos keliuose iškilusius iššūkius – tai atsakingas žingsnis, galintis padėti išvengti galimų finansinių nemalonumų. 

Privalomojo draudimo nauda

Kaip minėta, privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas yra privalomas visoms Lietuvoje registruotoms transporto priemonėms. Šis draudimas padengia nuostolius, kurie gali būti padaryti kitiems eismo dalyviams, jų turtui ar kitiems objektams. Pavyzdžiui, jei jūsų vairuojama transporto priemonė apgadintų kelio statinius, kitų vairuotojų automobilius ar juose esančiai įrangai, šiuos nuostolius atlygintų draudimas. Draudiko lėšomis taip pat kompensuojama žala, padaryta kitų asmenų sveikatai. 

„Gjensidige“ siūlo patogią draudimo įsigijimo internetu galimybę, kurią galima pasiekti 24/7, o draudimo apsauga pradeda galioti per 30 minučių nuo įsigijimo. Draudimo laikotarpis yra lankstus – galite pasirinkti nuo vieno mėnesio iki metų, atsižvelgiant į savo poreikius. Taip pat siūloma draudimo prenumerata, leidžianti automatiškai atnaujinti sutartį kas mėnesį be papildomų išlaidų – šitaip užtikrinama nuolatinė finansinė apsauga be rūpesčių dėl draudimo atnaujinimo.  

Papildoma apsauga kelyje

Nors ir draudimas gali padengti finansinius nuostolius, visada reikėtų dėti kiek įmanoma daugiau pastangų, kad tokių situacijų išvis išvengtumėme. Tinkama automobilio techninė būklė – vienas svarbiausių veiksnių, galinčių padėti išvengti netyčinių avarijų. Pirmiausia būtina pasirūpinti kokybiškomis žieminėmis padangomis, kurios užtikrina geresnį sukibimą su apsnigtais ar apledėjusiais keliais – padangų protektorius privalo atitikti minimalų 3 mm gylį.

Taip pat reguliariai tikrinkite automobilio apšvietimo sistemas. Tinkamai veikiantys priekiniai, galiniai žibintai ir posūkio signalai padeda išlaikyti matomumą ir signalizuoti apie savo veiksmus kitiems eismo dalyviams. Taip pat svarbu pasirūpinti stiklo valytuvų būkle bei žiemai pritaikytais langų plovimo skysčiais – tai užtikrins gerą matomumą net ir užklupus snygiui, pūgai ar šlapdribai.

Dar viena papildoma apsaugos priemonė – stabdžių ir akumuliatoriaus patikra. Netikėtai sugedus šiems mechanizmams ar apleidus jų priežiūrą, rizikuojate ne tik savo, bet ir aplinkinių saugumu. Taip pat naudinga vairuoti švelniai, išlaikant saugų atstumą nuo kitų transporto priemonių ir vengiant staigių manevrų, ypač suprastėjus oro sąlygoms. Šie paprasti veiksmai gali padėti sumažinti avarijų riziką, užtikrinant saugesnes keliones visiems eismo dalyviams