Sinoptikams pranešant apie artėjantį škvalą, draudimo bendrovė „Gjensidige“ ragina gyventojus tinkamai pasiruošti.
„Maži dalykai padeda išvengti didelių nuostolių. Gyventojus raginame įvertinti stogo būklę, o galimus plyšius, netvirtai besilaikančias dalis sutvirtinti. Nereikia pamiršti ir kieme esančių daiktų, kuriuos vėtra gali pakelti ir nupūsti ar išvartyti. Privačių namų savininkams rekomenduojama net šiukšlių konteinerius įstumti į garažą ar ūkinį pastatą. Butų gyventojams patariame nepalikti lengvai pakeliamų daiktų balkonuose“, - pataria „Gjensidige“ Žalų direktorius Gytis Matiukas.
Jis pabrėžė, kad, ateinant vėtroms, svarbu nepalikti automobilių po dideliais medžiais, prie netvirtų statinių, kad ant jų neužkristų vėtrų nulaužtos šakos ar nuplėštos pastato dalys. Be to, reikėtų susitvarkyti namų kiemus, kad juose neliktų daiktų, kurie vėtros pakelti gali apgadinti automobilį.
„Labai rekomenduojame nevykti į iškylas gamtoje, nenakvoti palapinėse. Mūsų patirtis rodo, kad stiprus vėjas miške gali versti net medžius ir kelti pavojų poilsiautojų gyvybei“, - sako žalų valdymo ekspertas.
Artėjant savaitgaliui, svarbu paminėti, kad „Gjensidige“ Ryšių su klientais valdymo centras dirba visą parą be poilsio dienų. Jeigu gamta pridarys nuostolių, apie juos pranešti galima iš karto. G. Matiukas atkreipė dėmesį, kad, jei dėl elektros ar ryšio sutrikimų žmonės to padaryti neturėtų galimybės, pranešimai bus priimami ir vėliau, o nuostoliai atlyginti.
„Gjensidige“ ekspertai pataria, kaip elgtis, artinantis audrai ir nukentėjus nuo jos:
• Uždarykite visus langus, pritvirtinkite langines.
• Nepalikite nepritvirtintų daiktų kiemuose, terasose, pvz., pripučiamų baseinų, lauko baldų, grilio įrangos ir pan.
• Nepalikite nepritvirtintų daiktų daugiabučių balkonuose.
• Nestatykite automobilių po dideliais medžiais.
• Jei jūsų turtas nukentėjo nuo stichijos, pasirūpinkite, kad žala nedidėtų. Praneškite apie įvykį draudimo bendrovei ir, esant būtinybei, pradėkite atkūrimo darbus.
• Jei neturite galimybės iškart pranešti apie įvykį draudimo bendrovei, nesijaudinkite. Pradėkite atkūrimo darbus ir susisiekite su mumis, kai tik galėsite.
• Užfiksuokite nuostolius. Geriausia, jei užfiksuotumėte nuostolius fotoaparatu, tačiau jei tokios galimybės neturite, saugokite senas medžiagas – lentas, stogo dangą, kitas dalis, kurias apgadino stichija. Suniokotas vietas apdenkite, pritvirtinkite. Taip apsaugosite jas nuo tolesnių gamtos stichijų.
• Išsaugokite medžiagų pirkimo čekius. Draudikui įvertinus nuostolius, pagal Jūsų pirkimo čekius bus atlyginama žala.