Praėjus keletui dienų po praūžusio škvalo draudimo bendrovės „Gjensidige“ ekspertai pastebėjo, kad gyventojų turto draudimo apimtys išaugo 29 proc., palyginti su įprastine savaite. Žmonės dažniau rinkosi plačiausią draudimo apsaugą, kuri apima ne tik namus, bet ir kiemo statinius.
„Tokie įvykiai, kai gamtos stichijos per valandą, o kartais ir kelias minutes atneša didelės žalos, paskatina susimąstyti ir atkreipia žmonių dėmesį į būtinybę imtis priemonių turtui apsaugoti. Gamtos stichijos pridaro žalos visiems, nesirenkant pastatų, kiemų, sodybų nei pagal dydį, nei pagal investicijas, nei pagal grožį. Nuo vėtrų nepasislėpsi, o padarytus nuostolius gali kompensuoti tik draudimas. Juolab kad draudimo apsauga yra labai plati, taigi žmonės turi galimybę susigrąžinti pinigus už didelę dalį padarytų nuostolių“, - sakė „Gjensidige“ Draudimo rizikos vertinimo departamento direktorius Andrius Dambrauskas.
A. Dambrauskas pabrėžė, kad, pasirinkus plačiausią draudimo apsaugą, bus kompensuoti ne tik su-griauto namo ar nuplėšto stogo remonto nuostoliai, bet ir atlyginta už kieme sugriautus pagalbinius statinius, tvoras, vartus, nugriuvusio medžio padarytus nuostolius ir net kieme buvusius sugadintus daiktus.
„Suskaičiavus visus nuostolius pasimato, kad namų ūkį sudarę pagalbiniai pastatai, tvoros, pavėsinės nukenčia labiau nei gyvenamasis namas – į šiuos kiemo pastatus žmonės būna investavę nemažas lėšas, o išpuoselėta namų aplinka lieka suniokota. Tad renkantis draudimo apsaugą rekomenduojame kritiška akimi įvertinti, kas atneštų nemažus nuostolius, jei būtų sunaikinta“, - pabrėžė A. Dambrauskas.
Po pirmosios šių metų vėtros „Gjensidige“ gavo 200 pranešimų dėl nuostolių. Žalai kompensuoti jau yra rezervuota 150 tūkst. eurų, išmokos jau pradėtos mokėti. Gavusi pranešimus apie apgadintą turtą, „Gjensidige“ iškart organizavo pagalbą gyventojams gelbėjant turtą – sandarino langus, laikinai už-dengė stogus, kol bus pradėti remonto darbai.