Tyrimai rodo, kad sveikatos draudimu Lietuvoje yra apdraustas kas aštuntas žmogus. Šia draudimo rūšimi darbdaviai pasirūpina nepaisydami darbuotojo stažo. Dažniausiai sveikatos draudimu apdraudžiami vadovai ir specialistai. Tai – ir karjerą pradedantys 18-25 m. amžiaus respondentai, ir didelį darbo stažą turintys profesionalai. Draudikų teigimu, kai kuriose įmonėse darbdaviai darbuotojų sveikatos draudimu pasirūpina netgi pirmiau nei savo.
Tai parodė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.
„Sveikatos draudimas Lietuvoje yra kasmet auganti draudimo rūšis. Per pirmus devynis šių metų mėnesius, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, rinka augo beveik 30 procentų. Tai nulėmė nuolat plečiamas su sveikata susijusių paslaugų spektras, kuriuo gali naudotis apdrausti darbuotojai. Taip pat matome, kad žmonės kiekvienais metais kreipia daugiau dėmesio į sveikatos stiprinimą ir profilaktiką“, – kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Verslo klientų departamento direktorius Rimtas Vaitkunskas.
Tyrimo duomenimis, beveik pusę šia paslauga besinaudojančių darbuotojų sudaro vadovaujančias pareigas užimantys žmonės ir specialistai. „Aukštos kompetencijos darbuotojų kaita kiekvienam įmonės savininkui atneša daugiausia nerimo ir netgi finansinių nuostolių, todėl šiuos žmones darbdaviai stengiasi motyvuoti labiausiai“, – kalbėjo draudimo bendrovės atstovas.
„Gjensidige“ duomenimis, tarp populiariausių sveikatos draudimo paketo paslaugų yra gydymas klinikose, dantų gydymas ir vaistinės prekės. Šiuo metu sparčiausiai populiarėja draudimo paketai su profilaktikos paslauga, siekiant kad darbuotojai tikrintųsi sveikatą prevenciškai. Žmonės įvertina naujoves, pavyzdžiui, elektroninę kortelę – klientui nebereikia nešiotis kortelės su savimi. Sparčiai popliarėja interneto savitarna – čia galima aktyvuoti sveikatos draudimo kortelę, pranešti apie įvykį, stebėti informaciją apie savo draudimą.
Pasak R. Vaitkunsko, pastaraisiais metais iš esmės pasikeitė darbuotojų sveikatą apdraudžiančių įmonių dydis. Jei anksčiau sveikatos draudimas buvo didžiųjų verslo bendrovių pasirinkimas, šiuo metu sparčiausiai auga vidutinio dydžio įmonių, turinčių 20-50 darbuotojų, kiekis. Jas vejasi ir smulkieji verslininkai, kurie prieš kelis metus šia paslauga naudojosi pasyviau.
„Tarp apdraudusių savo darbuotojus sveikatos draudimu įmonių daugiausiai yra IT, finansų, logistikos, gamybos, pardavimų, nekilnojamo turto, paslaugų sektoriaus bendrovės, vis daugiau šiomis paslaugomis naudojasi ir regionuose įsikūrusios įmonės“, – vardijo draudimo bendrovės atstovas.
Jis atkreipė dėmesį, kad ir fizinį, ir intelektinį darbą dirbantys žmonės beveik vienodai yra apdraudžiami darbdavių sveikatos draudimu. „Žinoma, darbo pobūdis gali lemti tam tikrus susirgimus ar traumas. Bet tai nebūtinai yra taisyklė. Pavyzdžiui, alergija gali išsivystyti tiek su tam tikrais chemikalais dirbančiam darbininkui, taip pat ir biuro darbuotojui, tik priežastys bus skirtingos“, – kalbėjo draudimo bendrovės atstovas.
Pastebėtina, kad gamybos ar žemės ūkio įmonės sveikatos draudimu apdraudžia tiek savo biuro, tiek laukuose ar gamyboje dirbančius darbuotojus. „Yra atvejų, kai įmonės vadovai neapsidraudžia patys, nes jų finansinės galimybės leidžia pasirūpinti sveikatinimo paslaugomis, tačiau atsakingai draudžia visus savo darbuotojus. Dažnai įmonė šias paslaugas laiko viena svarbiausių savo motyvacijos priemonių“, – teigė R.Vaitkunskas.