Atostogautojų įpročiai: pasaulinė šio sezono tendencija prigijo ir Lietuvoje

05.07.2019

Naujausi pranešimai

  • 20.01.2025
    Tvarumas kasdieniame gyvenime: lietuviai vengia plastiko pakuočių, tačiau netaupo energijos
    Daugiau
  • 13.01.2025
    Baltijos šalių skirtumai: dūmų detektorius namuose naudoja 94 proc. estų ir tik 65 proc. Lietuvos žmonių
    Daugiau
  • 06.01.2025
    Ekspertai atsako, kodėl sniegą svarbu nusikasti iškart po pūgos
    Daugiau
Daugiau naujienų

Šiemet labiausiai sumažėjo po vieną atostogauti keliaujančių ir kartu su giminaičiais į keliones vykstančių mūsų šalies žmonių skaičius. Tai patvirtina draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa. Draudikai atkreipia dėmesį, kad ir tarp mūsų šalies keliautojų šiemet ypač ryški pasaulinė 2019 metų tendencija – „mini kelionės“ arba trumpos ir itin turiningos išvykos.

Tyrimų duomenimis, praėjusiais metais po vieną atostogauti keliavo 17 proc. Lietuvos žmonių, šiemet tokių keliautojų skaičius sumažėjo iki 6 procentų. Atostogas vieni dažniau renkasi 45-64 metų mūsų šalies gyventojai.

„Skaičiai rodo, kad daugiau nei pusė Lietuvos žmonių atostogauti vyksta su šeima ir tokių atostogautojų skaičius kiekvienais metais didėja. Panašu, kad Lietuvos žmonėms vis mažiau patinka atostogauti po vieną. Tyrimai parodė, kad didžioji dalis mūsų šalies gyventojų jaučia poreikį daugiau laiko praleisti su šeima, todėl matome, kad šiam poreikiui išpildyti jie skiria atostogų laiką“, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

 Su giminėmis keliauja mažiau

Tyrimų duomenimis, šiais metais sumažėjo ir drauge su giminaičiais į atostogų keliones vykstančių žmonių skaičius. Su giminėmis dažniausiai atostogauja 16-19 metų jaunimas, tokią atostogų kompaniją renkasi net 34 proc. jaunų žmonių, rečiausiai su giminėmis ilsėtis išvyksta 35-44 metų mūsų šalies gyventojai – tik 7 proc. šio amžiaus respondentų renkasi šią atostogų draugiją.

 „Jauni žmonės yra smalsūs ir žingeidūs, todėl atostogų draugijai nekelia ypatingų reikalavimų, nes pats atostogų užsienyje faktas jiems yra kur kas svarbesnis. Jauni žmonės paprastai neturi pastovių pajamų, todėl vertina pačią keliavimo galimybę ir lanksčiai prisijungia prie bet kokios atostogų draugijos – giminaičių, tėvų, draugų ar savo bendraamžių“, – tvirtina draudikė.

Šiemet atostogauja dažniau ir trumpiau

Draudimo bendrovės atstovė taip pat atkreipia dėmesį į šių metų tendenciją – „mini keliones“. Dėl prieinamų bilietų kainų ir skrydžių krypčių įvairovės šiemet padaugėjo keliautojų, dažnai besileidžiančių į trumpas keliones.

Draudimo bendrovės statistika rodo, kad pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, daugiau nei šeštadaliu išaugo 4-5 dienoms besidraudžiančių keliautojų skaičius.

„Vietoj suplanuotų ilgų kelionių su didžiule programa žmonės vis dažniau stengiasi gauti maksimalią patirtį per pora dienų. „Mini kelionės“ dažnai suorganizuojamos spontaniškai, jos pigios, reikalauja kur kas mažiau planavimo, todėl jos ypač populiarios tarp jaunimo. Ši tendencija pavasarį ir vasarą itin ryški ne tik kitose šalyse, bet ir Lietuvoje,“ – teigia V.Katilienė.

Reprezentatyvias Lietuvos gyventojų apklausas, kurių metu buvo apklausta daugiau nei po 1 tūkst. įvairiose šalies vietose gyvenančių žmonių, „Gjensidige“ užsakymu atliko bendrovės „AC Nielsen Baltics“ (2019 m. vasaris) ir „Spinter tyrimai“ (2018 m. sausis).