„Gjensidige“ atlygins nuostolius klientams, neišvykstantiems į kelionę dėl koronaviruso epidemijos

27.02.2020

Naujausi pranešimai

  • 20.01.2025
    Tvarumas kasdieniame gyvenime: lietuviai vengia plastiko pakuočių, tačiau netaupo energijos
    Daugiau
  • 13.01.2025
    Baltijos šalių skirtumai: dūmų detektorius namuose naudoja 94 proc. estų ir tik 65 proc. Lietuvos žmonių
    Daugiau
  • 06.01.2025
    Ekspertai atsako, kodėl sniegą svarbu nusikasti iškart po pūgos
    Daugiau
Daugiau naujienų

Draudimo bendrovė „Gjensidige“ atlygins nuostolius klientams, turintiems neįvykusios, nutrūkusios kelionės draudimą į vietoves, kur dėl užfiksuotų koronaviruso atvejų ar karantino, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija vykti nerekomenduoja. Atkreiptinas dėmesys, jog draudimo sutartis  turi būti sudaryta iki paskelbiant tokią rekomendaciją.

„Visiems, kurie yra apsidraudę neįvykusios, nutrūkusios kelionės draudimu ir atsisako planų keliauti į vietoves, kuriose yra paskelbtas karantinas ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja nevykti, atlyginsime iki 90 proc. kelionės kainos, kaip numatyta neįvykusios kelionės draudimo taisyklėse. Žala bus atlyginama tiems, kurie neįvykusios kelionės draudimo sutartis yra sudarę iki paskelbiant rekomendaciją nevykti į konkrečią šalį. Šia draudimo apsauga galės pasinaudoti ir kelionių agentūrose, ir individualiai keliones pirkę žmonės“, – kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Draudimo produktų, rizikos vertinimo ir kainodaros vadovas Baltijos šalims Andrius Dambrauskas.

Pasak Andriaus Dambrausko, itin svarbu užkirsti kelią viruso plitimui ir sumažinti galimybes jo prasiskverbimui į mūsų šalį. „Šiam atvejui praplėtę neįvykusios kelionės draudimo ribas, norime apsaugoti žmones nuo rizikos užsikrėsti virusu ir parvežti jį į mūsų kraštą. Tokį pat sprendimą taiko „Gjensidige“ draudimo grupės įmonės Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Latvijoje ir Estijoje“, – pabrėžė draudikas.

Jo teigimu, šis draudimas apima visas pagrindines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė. Tačiau įprastai epidemija ar karantinas nėra laikomi draudžiamuoju įvykiu. „Įvertinę aplinkybes ir prisidėdami prie sveikatos priežiūros specialistų ir valstybės institucijų raginimų nevykti į keliones ten, kur paskelbta epidemija ar karantinas, mes praplėtėme neįvykusios, nutrūkusios kelionės draudimo apsaugą šiam konkrečiam atvejui“, - pažymėjo Andrius Dambrauskas.

Jis atkreipė dėmesį, kad įprastai neįvykusios kelionės draudimą renkasi keliautojai, įsigyjantys kelionę iš anksto. Apdraudžiami kelionės bilietais, apgyvendinimo paslaugos, automobilio nuoma, bilietai į renginius ir kitos paslaugos, kurias žmonės įsigyja iš anksto. „Kai žmonės negali išvykti į kelionę dėl savo ar šeimos narių sveikatos, nuostoliai jiems atlyginami pateikus medicininius dokumentus. Šiuo atveju, šį draudimą turintiems žmonėms užteks draudimo bendrovei pateikti dokumentus, kad jie turėjo vykti į šalį ar regioną, kur dėl užfiksuotų koronaviruso atvejų ar karantino, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja nevykti “, – kalbėjo A. Dambrauskas.

Jis atkreipė dėmesį, kad jau užsienyje esant ir sunegalavę žmonės gali pasinaudoti medicininių išlaidų draudimu. „Turintiems medicininių išlaidų draudimą kelionėje, apmokame skubią medicinos pagalbą esant ūmiam susirgimui, kurio pirmieji simptomai, keliantys grėsmę apdraustojo gyvybei bei reikalaujantys būtinosios medicinos pagalbos, atsirado draudimo sutarties galiojimo laikotarpiu esant užsienyje“, – kalbėjo A. Dambrauskas.

Draudimo bendrovės atstovo teigimu, jei apdraustasis po būtinosios medicinos pagalbos suteikimo dėl karantino turėtų praleisti gydymo įstaigoje ilgesnį laiką, bus atlygintos ir šios išlaidos. „Jei su gydytojų leidimu apdraustasis galės grįžti į savo šalį tolesniam stacionariam gydymui, tuomet organizuosime ir atlyginsime jo grįžimo kelionės išlaidas į Lietuvą“, – pabrėžė draudimo produktų ir rizikos vertinimo ekspertas.

Andrius Dambrauskas pažymi, kad šiuo metu keliaujantys klientai gali pasinaudoti ir kelionės atšaukimo, atidėjimo ir kelionės jungties praradimo draudimu – jei tai įvyks dėl koronaviruso ar kitų priežasčių.