COVID-19 tyrimus apmoka ir privatus sveikatos draudimas

10.09.2020

Naujausi pranešimai

  • 17.12.2024
    Audros nuostoliai didėja kas valandą: nuplėšti stogai, išgriautos tvoros, sudaužyti šiltnamiai ir nupūstos kepsninės
    Daugiau
  • 16.12.2024
    Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
    Daugiau
  • 09.12.2024
    Prieššventinis laikotarpis – išbandymas emocinei sveikatai: kaip ja pasirūpinti
    Daugiau
Daugiau naujienų

Draudimo bendrovė „Gjensidige“ praplėtė sveikatos draudimo apsaugą ir nuo šiol atlygins profilaktiškai atliekamus COVID-19 tyrimus, priklausomai nuo draudimo sutarties sąlygų.

„Visame pasaulyje augant sergamumo rodikliams ir vis garsiau kalbant apie antrąją koronaviruso bangą, Lietuvoje plečiame galimybes pasitikrinti nuo COVID-19. Susirgimo simptomus ir nerimą dėl jų jaučiantiems žmonėms suteikiame galimybę greičiau pasitikrinti bei operatyviau sulaukti tyrimo rezultatų“, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Draudimo produktų, rizikos vertinimo ir kainodaros vadovas Baltijos šalims Andrius Dambrauskas.

Draudimo bendrovė kompensuos COVID-19 tyrimą ne tik norint išsitirti dėl šios ligos, tačiau ir prieš chirurginę intervenciją. „Ruošdamiesi chirurginei procedūrai arba operacijai, žmonės privalo pasitikrinti dėl koronoviruso bei atlikti COVID-19 testą. Kad pacientai galėtų operatyviau atlikti šį patikrinimą ir greičiau gautų jiems būtiną chirurgų pagalbą, už šį tyrimą taip pat atlygins sveikatos draudimas“, – tvirtina A. Dambrauskas.

Jo teigimu, privačiu sveikatos draudimu apsidraudusiems žmonėms bus atlyginta ir už apsaugos priemones, kurias vizito metu pas odontologą naudoja šie medicinos specialistai bei papildomai įtraukia į sąskaitą.

Pirmieji COVID-19 tyrimai – jau apmokėti

Bendrovė jau apmokėjo pirmuosius COVID-19 tyrimus savo klientams. „Matome, kad Lietuvos gyventojams šis tyrimas pandemijos kontekste itin aktualus. Iki šiol žmonės profilaktiškai dažniausiai atlikdavo skydliaukės, vitamino D, kalio, magnio tyrimus. Taip pat rinkosi išsamias moters ar vyro ištyrimo programas, atlikdavo privalomus darbuotojų sveikatos patikrinimus arba kreipdavosi dėl sveikatos pažymos, įgyjant vairuotojo pažymėjimą“, – vardija draudimo bendrovės atstovas.

Tyrimai rodo, kad privačiu sveikatos draudimu Lietuvoje darbdaviai yra apdraudę kas dešimtą žmogų. A. Dambrauskas pastebi tendenciją, jog vis daugiau darbdavių mūsų šalyje didžiausią dėmesį skiria darbuotojų sveikatos profilaktikai ir į sveikatos draudimo paketus įtraukia vis daugiau sveikatinimo bei profilaktikos paslaugų.

Profilaktika lietuviams rūpi mažiausiai

„Gjensidige“ užsakymu „Nielsen“ atliktos reprezentatyvios Baltijos šalių gyventojų apklausos rezultatai rodo, kad Lietuvos žmonės, lyginant su latviais ir estais, pasyviausiai rūpinasi sveikatos profilaktika. Apklausos duomenimis, kartą per metus sveikatą profilaktiškai pasitikrina 27 proc. latvių, 21 proc. estų ir tik 16 proc. Lietuvos gyventojų.

„Nors Lietuvoje profilaktiškai sveikatą besitikrinančių žmonių skaičius nėra didelis, tačiau matome gerus pokyčius. Iki šiol verslininkams buvo svarbiausia pasirūpinti darbuotojų pasveikimu jiems susirgus. Ši tendencija rodė, kad darbdaviai nori užsitikrinti priemones, padėsiančias darbuotojui kuo skubiau gauti reikiamas specialistų paslaugas, greičiau pasveikti ir grįžti į darbą“, – kalba A. Dambrauskas. Šiuo metu, pasak draudimo bendrovės atstovo, sparčiausiai populiarėja jau kita – sveikatos profilaktikos – kryptis. „Ja darbdaviai siekia, kad darbuotojai tikrintųsi sveikatą profilaktiškai – turėtų galimybę užbėgti ligai už akių“, – tvirtina draudikas.

Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą, kurios metu buvo apklausta 4 800 Baltijos šalyse gyvenančių žmonių, „Gjensidige“ užsakymu šiemet atliko „Nielsen“.