Atostogos užsienyje: nustebsite sužinoję, kiek kainuos susirgti lietuvių pamėgtuose kurortuose

23.06.2022

Naujausi pranešimai

  • 20.01.2025
    Tvarumas kasdieniame gyvenime: lietuviai vengia plastiko pakuočių, tačiau netaupo energijos
    Daugiau
  • 13.01.2025
    Baltijos šalių skirtumai: dūmų detektorius namuose naudoja 94 proc. estų ir tik 65 proc. Lietuvos žmonių
    Daugiau
  • 06.01.2025
    Ekspertai atsako, kodėl sniegą svarbu nusikasti iškart po pūgos
    Daugiau
Daugiau naujienų

Liūdniausi atostogų prisiminimai dažniausiai susiję su užklupusia liga ar nelaimingu atsitikimu, kai tenka nutraukti poilsį ar net keliauti į gydymo įstaigą. O jeigu tai nutinka užsienio šalyje, rūpesčių virtinę papildo neplanuotos finansinės išlaidos, problemos dėl svetimos kalbos, stresą keliančios aplinkybės ir informacijos stoka. Be to, draudikų duomenimis, gydymas Turkijoje, Ispanijoje ar Graikijoje gali atsieiti daugiau nei atostogų kelionė. Todėl ištikus nelaimingam įvykiui ir patekus į užsienio medicinos įstaigą svarbu neprarasti budrumo ir nepadaryti kelių klaidų, kurios vėliau gali pavirsti nemenkomis išlaidomis.

„Vasara yra aktyviausias kelionių draudimo sezonas. Šiemet ši tendencija dar stipresnė, pasauliui atlaisvinus pandeminius ribojimus. Vasario mėnesį mūsų užsakymu „NielsenIQ atliktas tyrimas parodė, kad ketvirtadalis Lietuvos gyventojų ketina keliauti vasarą ir dar trečdalis teigė lauksiantys pandemijos pabaigos. Panašu, kad sumažėjus apribojimams, pandemija jau nebėra kliūtis nevaržomai keliauti. Pasaulyje populiarėja terminas „revenge travel“ (keršto kelionės), pabrėžiant didžiulį žmonių norą atsigriebti už dvejus karantine praleistus metus“, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Pasak jos, kelionių draudimą žmonės dažnai vadina sveikatos draudimu, mat populiariausias jo variantas yra medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas. Tyrimai rodo, kad 62 proc. Lietuvos gyventojų visuomet keliaudami apsidraudžia kelionės draudimu. Dar 6 proc. tai paskatino daryti pandemija.

V. Katilienė paaiškina, kad medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas užtikrina pirmąją medicinos pagalbą susirgus ar susižeidus, atlygina išlaidas už suteiktą skubią medicinos pagalbą, vaistus. „Ištikus didesnei nelaimei draudikas pasirūpina ir pargabenimu į tėvynę įprastu arba medicininiu transportu“, – pasakoja draudimo bendrovės atstovė.

Asmens civilinės atsakomybės draudimą, nelaimingų draudimą, sporto inventoriaus ir veiklos draudimą V. Katilienė pataria rinktis vykstant aktyviai ilsėtis. „Šis draudimas praverčia ir netyčia padarius žalos, pavyzdžiui, sugadinus viešbučio inventorių. Esame atlyginę nuostolius, kai vaikai sudaužė viešbučio staliuką stikliniu paviršiumi ar išdykaudami nutraukė užuolaidas“, – kalba draudikė.

Vykstantiems į ramią poilsinę kelionę, pasak V. Katilienės, paprastai pakanka medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimo. „Tačiau ekstremalių pramogų mėgėjams praverstų ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Mėgstantys nardyti ir besigabenantys savo įrangą, gali ją apdrausti“, – pabrėžia ji.

V. Katilienės teigimu, kelionių draudimo kainos prasideda nuo 5 Eur ir gali siekti iki kelių šimtų, priklausomai nuo daugelio faktorių – šalies, trukmės, tikslo ir keliavimo būdo. „Pavyzdžiui, vykstant savaitgaliui į Latviją ar Estiją, medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas suaugusiam asmeniui kainuotų apie 5 eurus. Skrendant atostogauti į Viduržemio jūros salas 8 dienoms medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas suaugusiam asmeniui kainuotų apie 8 eurus. Jei planuojate užsiimti aktyviomis pramogomis – nardyti, kopti į kalnus, medžioti, žvejoti atviroje jūroje, skrieti jėgos aitvarais, užsiimti raftingu ar nuomotis motociklą, mopedą, kurio galingumas virš 35 kW – draudimas gali atsieiti apie 17 eurų“, – pavyzdžius pateikia draudikė. „Gjensidige“ žalų ekspertė vykstantiems į Turkiją ar Egiptą pataria apsidrausti medicininių išlaidų draudimu, nelaimingų atsitikimų, asmens civilinės atsakomybės draudimu ir neįvykusios, nutrūkusios kelionės draudimu. Tokio draudimo rinkinio kaina, pasak V. Katilienės, suaugusiam asmeniui 8 dienoms kainuotų 30-40 eurų.

Pastebime, kad medicinos paslaugų kainos Turkijoje ir Egipte išaugo net 2-3 kartus. Dažniausiais pasitaikančių infekcinių susirgimų atvejais medicinos pagalba neapsidraudusiam žmogui gali atsieiti net keliskart daugiau nei pati kelionė. Kelionės draudimas yra pirmo būtinumo paslauga ir neabejotinas finansinio saugumo garantas“, – pabrėžia draudikė. V. Katilienė pataria keliautojams su savimi turėti ir kelias savo asmens dokumentų kopijas ir kelionių draudimo atmintinę su kontaktiniais duomenimis, kad nutikus įvykiui, būtų nesunku susisiekti praneši apie įvykį ar pasitarti.