Į miestus sugrįžta rudens rutina: kokių eismo klaidų turime vengti

30.08.2022

Naujausi pranešimai

  • 13.01.2025
    Baltijos šalių skirtumai: dūmų detektorius namuose naudoja 94 proc. estų ir tik 65 proc. Lietuvos žmonių
    Daugiau
  • 06.01.2025
    Ekspertai atsako, kodėl sniegą svarbu nusikasti iškart po pūgos
    Daugiau
  • 28.12.2024
    Kaip pasirinkti kelionės draudimą žiemai?
    Daugiau
Daugiau naujienų

Kantrybės ir atidumo – pagrindiniai patarimai, kurių vairuotojams siūlo laikytis draudikai, kiekvieną rugsėjį skaičiuojantys išaugančius eismo įvykius. Artėjant rudeniui ir į gatves grįžtant visiems atostogautojams, miestuose formuojasi spūstys, o būtent jos yra dažna avarijų priežastis.

„Gjensidige“ duomenys rodo, kad vasaros ir rudens sandūroje eismo įvykių skaičius auga penktadaliu, tačiau šis pokytis fiksuojamas tik Vilniuje ir Kaune. Kituose miestuose didelio pokyčio nėra, o mažuose miesteliuose ir kurortuose įvykių skaičius sumažėja. „Ši tendencija – pasibaigusio atostogų sezono ir naujų mokslo metų riboženklis. Nuo rugsėjo eismas didžiuosiuose miestuose tampa daug intensyvesnis, todėl atidumo bei susikaupimo vairuojant reikia ir patyrusiems vairuotojams, ir naujokams“, – kalba draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Jos teigimu, vairavimo patirties, ypač vairavimo intensyvaus eismo metu, stoka pakiša koją „nekaltose“ situacijose, pavyzdžiui, persirikiuojant, kai reikia įvertinti ir priekyje važiuojančio automobilio manevrą, ir stebėti kitas eismo juostas „Į naują miestą atvykusiems studentams prisideda ir nežinomos vietovės faktorius, kai tenka skrupulingai sekti kelią, stebėti kitus eismo dalyvius ir žvalgytis į navigaciją“, – tvirtina V. Katilienė.

Pasak draudimo bendrovės atstovės, pavojingos vietos yra įvažiavimai į žiedus, išvažiavimai į kelią nereguliuojamose sankryžose, siauri pravažiavimai daugiabučių kiemuose, prekybos centrų aikštelėse. Tiesa, V. Katilienės teigimu, šiose vietose įvykiai paprastai menki ir pasekmės nebūna skaudžios.

Tuo tarpu sudėtingose reguliuojamose sankryžose draudimo bendrovės atstovė pataria būti itin atidiems, nes šviesoforo signalo nepaisymas ar pražiopsojimas gali sukelti dideles avarijas, turinčias rimtų pasekmių.

V. Katilienė atkreipia dėmesį, kad rugsėjį eismas bus intensyvus ir dviračių takais bei šaligatviais. „Ankstyvą rudenį oras dar būna palankus dviračių ir paspirtukų vairuotojams. Studentams ir vyresniųjų klasių moksleiviams tokios transporto priemonės yra labai patrauklios ir savo kaina, ir patogumu. Tačiau vis dažnėjančios paspirtukininkų traumos signalizuoja apie būtinybę važiuoti saugiu greičiu, dėvėti šalmą, nelenktyniauti, perėjoje nulipti nuo paspirtuko ir nevažinėti vienu paspirtuku dviese“, – kalba draudimo bendrovės atstovė.

Anot V. Katilienės, visų vairuotojų interesas yra palaikyti bendrą vairavimo kultūrą ir pagarbų požiūrį į visus eismo dalyvius kelyje.